ÚVOD > KUCHYNĚ > Spotřebiče > Chladnička

Chladnička

Jako základní pravidlo by mělo platit, že na jednu osobu připadá chladicí prostor o objemu asi 60 litrů a 25 litrů prostoru mrazicího. Průměrné rodině ve městě vyjde potřebný objem 240 až 300 litrů.

Nabízíme samostatné malé chladničky, velké chladničky s příručním chladícím boxem.

Nejčastěji se však prodávají některé z kombinací chladničky a mrazničky, protože splňují jak nároky na obsah, tak i respektují omezené prostorové možnosti bytu. Pro dvoučlenné a tříčlenné domácnosti, kde se denně nevaří, jsou ideálním řešením chladničky, které v jednom přístroji nabízejí hned několik samostatných oddělení s různými skladovacími teplotami. Nahoře se zpravidla nachází výkonný mrazicí prostor pro uložení potravin vyžadujících hluboké podchlazení, uprostřed velká sekce s teplotou okolo nuly a dole sekce chladící, určená ke skladování nápojů, másla sýrů a podobně. Zatímco v chladící „ plusové“ sekci jsou potraviny uchovávány v podmínkách podobných sklepu, prostřední „nulová“ sekce se výborně hodí pro ovoce a zeleninu. Déle než v obvyklé zóně kladných teplot zde vydrží také uzeniny, drůbež a jiné tepelně citlivé potraviny. Moderní chladničky mají navíc ještě další box, v němž lze udržovat a případně i regulovat vyšší vlhkost. ( označuje se většinou Crips Fresch, nebo Fresch box ). Tento prostor je vhodný především pro ukládání ovoce, zeleniny a ryb, čímž se jim prodlouží životnost a zelenině nehrozí zplesnivění. Proti škodlivým bakteriím a plísním na stěnách bojují například výrobci BOSCH a SIEMENS revolučním antibakteriálním nástřikem vyrobeným na bázi sloučenin stříbra.   Vzhledem k nutnosti ochrany životního prostředí a hlavně zemské ozonové vrstvy jsou dnes na trhu všechny chladicí přístroje s náplněmi bez freonů. Jako chladící prostředky se nejčastěji používají pentan a izobutan, jako izolační materiál pak polystyrol.

Všechny nově vyráběné chladničky mají automatické odtávání v chladicím prostoru, zaměnitelné otevírání dveří a zapěněný výparník, díky němuž je zadní stěna hladká, snadno se udržuje a zbytečně nezabírá skladovací prostor. Odkládací plochy tvoří většinou výškově nastavitelné police vyrobené z bezpečnostního skla, odolávajícího poškrábání a velké zátěži.Spotřeba proudu je tím vyšší čím větší „ teplený odpor“ musí chladicí zařízení překonávat. Z toho vyplývá, že sporák, varná deska, nebo topení nejsou pro chladničku právě nejvhodnější sousedé.  Pro hospodárný provoz chladniček mrazniček je důležité i jejich pravidelné rozmrazování. Vrstva ledu silná už pouhý 1 cm má za následek výraznou spotřebu elektrické energie. Led vznikne, když po otevření dveří spotřebiče vnikne do chladného prostoru teplý vlhký vzduch zvenčí a vlhkost v něm obsažená zkondenzuje a zmrzne. Stejný efekt mají v chladničkách teplá jídla.     

Side by Side - americké chladničky

Ne nadarmo se velkým dvoudveřovým chladničkám Side by Side říká americké. Souvislost s Amerikou je zřejmá.  Přehlédnout nelze rozměry ani jistý komfort vybavení. A víte že máte možnost si složit tento spotřebič podle libosti ? Kromě klasické kombinace – chladničky s mrazničkou si můžete dopřát kombinaci dvou chladniček či chladničky s vinotékou. Americké chladničky bývají dvoudvéřové, ale setkat se můžete i s typy, které mají troj nebo čtyřdílné dveře, nebo jsou zkombinovány se zásuvkami.

Chladničky Side by Side jsou stále krásnější a vyspělejší, jednoduše poskytují maximální uživatelské pohodlí. Celkový objem chladničky a mrazáku se pohybuje kolem 500 až 550 litrů. Dokonalá inteligence je jim vlastní. Umí udržet až 75% vlhkost prostředí a prodloužit tak čerstvost potravin, ale i zařídit, aby potraviny od sebe nepřijímaly pachy.    Například technologie 6. Smysl odhalí i ty nejmenší teplotní výkyvy a upraví činnost kompresoru, aby se co nejrychleji obnovila optimální teplota a tím se zachovala čerstvost a trvanlivost potravin. K té přispívají antibakteriální filtry či speciální klimatické zóny. Díky nejnovějším technologiím lze potraviny v případě potřeby nejen bleskurychle vychladit či zmrazit, ale postarají se také o beznámrazové chlazení a mražení.

Některé typy Vás poslechnou na slovo při pouhém dotyku prstu. Pomocí dotykového displeje na dvířkách můžete naprogramovat nastavení zvenčí. Americkým chladničkám nechybí ani styl ani krása. Hladké, kompaktní a čisté linie moderních spotřebičů je předurčují k tomu, aby se staly elegantními doplňky domácností.  

zpět

Vyrobíme na míru nejen Vaši kuchyň...

Napište nám, budeme Vás kontaktovat.