ÚVOD > KUCHYNĚ > Spotřebiče > Myčka nadobí

Myčka nadobí

Mytí nádobí rozhodně nepatří mezi oblíbené domácí činnosti. A vy stále ještě přemýšlíte, zda si máte pořídit myčku nádobí: neváhejte je to dobrý a výkonný pomocník. Stejně jako člověk i chytrá myčka pozná, zda stačí hrnečky pouze opláchnout, nebo zda tu spoustu mastných pekáčů a talířů je třeba důkladně umýt. Stejně jako člověk i myčka přizpůsobí tak zašpiněnému nádobí délku mytí, teplotu i počet oplachování. Ačkoli různé firmy nazývají tyto „inteligentní“ funkce různě, systém fungování je stejný.

Myčky jsou vybaveny senzory. Ty během opláchnutí z odtékající vody zjistí, jak silně je nádobí zašpiněné. Tomu potom přizpůsobí teplotu a mycí program. Množství nečistot, ale také mycích prostředků zajišťuje myčka i během samotného mytí.  Mikroprocesor na základě informací o čistotě odtékající vody buď ukončí mytí, nebo přidá oplachování. Díky tomu můžete ušetřit čas, peníze za spotřebovanou vodu a el. energii. Také máte jistotu, že z myčky nevyjmete nádobí, na kterém budou zbytky jídla.  Zvlášť v domácnostech, kde je kuchyň spojena s obývacím pokojem, by se měla jedním z kritérií pro výběr stát hlučnost.

Jestliže si koupíte myčku lépe vybavenou, bude mít i další funkce. Mezi ně patří např. časová předvolba, která umožní oddálit mytí – například na dobu, kdy rodina odebírá proud za levnější tarif. Na displeji se může objevit i časový údaj, kolik minut ještě zbývá do konce mytí a sušení.   Myčky můžou mít různě nastavitelné koše, dle velikosti nádobí a například rodiny s malými dětmi ocení BABY program, který krátkodobě zvýší teplotu v myčce pro sterilizaci kojeneckých lahví.

zpět

Vyrobíme na míru nejen Vaši kuchyň...

Napište nám, budeme Vás kontaktovat.